Co się dzieje ze skórą podczas nieprzespanej nocy?
16.jpg

Co się dzieje ze skórą podczas nieprzespanej nocy?

Śpisz mniej niż 8 godzin podczas nocy? Zdarza Ci się zarywać nocki z powodu ważnego projektu? Zobacz, co dzieje się z Twoim ciałem i skórą, gdy nie zapewniasz sobie odpowiedniej ilości snu!

Nie śpiąc pozbawiasz swój mózg, ciało i skórę „pożywienia”. Ów „pożywieniem” jest sen, więc jeśli nie masz go wystarczająco dużo, doprowadzasz się do utraty zdrowia. Brzmi groźnie, prawda? Podczas nocy organizm pracuje nad usunięciem martwych krwinek i martwych komórek mózgowych oraz przeciera szlaki dla nowych synaps, aby nowe komórki krwi i mózgu mogły zastąpić stare. Gdy śpisz odpowiednio długo, Twój mózg podczas nocy pozbywa się również również 60% procent więcej toksyn. Sen pomaga Ci poczuć się bardziej odświeżoną i wypoczętą. Jesteś w stanie myśleć jaśniej, a skóra wygląda zdrowiej i promienniej.

Jak skóra reaguje na brak snu?

Kiedy nie śpisz, funkcjonowanie Twojej skóry nie jest zrównoważone. Prowadzi to do odwodnienia, zaczerwienienia i wyprysków. Niewystarczająca ilość snu negatywnie wpływa na poziom wilgoci w skórze, a także obniża poziom pH cery, dlatego wygląda ona mniej młodzieńczo i jest pozbawiona blasku.

Niedosypianie oznacza niski poziom melatoniny, która jest nie tylko hormonem snu, ale również antyoksydantem - działa jako przeciwutleniacz, który pomaga chronić przed działaniem wolnych rodników.

Brak snu powoduje spadek odporności. W konsekwencji może doprowadzić do powstawania krost, nasilenia trądziku i stanów zapalnych.

Gdy nie śpimy przepływ naszej krwi jest obniżony. Komórki skóry są wówczas niedotlenione, a skóra wygląda na poszarzałą. Na dodatek obniża się cyrkulacja płynów. Wynik? Pod Twoimi oczami tworzą się cienie i obrzęki.

BADANIA

[W Wielkiej Brytanii przeprowadzono badania, które pokazały widoczne skutki niedoboru snu na grupie 30 kobiet. Sfotografowano i poddano analizie ich cerę po 5 nocach 8- godzinnego snu i po 5 nocach snu 6-godzinnego.

Oto wyniki:
45%
wzrostu liczby zmarszczek (zarówno drobnych jak i głębokich)
13%
więcej wyprysków
8%
bardziej zaczerwieniona skóra
Niedobór snu mamy więc dosłownie wypisany na twarzy

ZDROWY SEN

Pamiętaj, że zdrowy sen powinien trwać ok 7-8 godzin. Specjalnie po to, by wspomóc twój sen i zapewnić mu jak najlepszą jakość powstało Wielozadaniowe serum olejowe na noc Moon Drops. Kompozycja naturalnych olejów i witaminy zapewniają odpowiedni poziom nawilżenia, odbudowę uszkodzonego naskórka i ochronę przed wolnymi rodnikami. Natomiast specjalna kompozycja zapachowa pomaga uspokoić się i zrelaksować przed snem.

Gdy masz problem z zaśnięciem może Ci pomóc aplikacja na telefon SLAAP!

Dzięki niej przeniesiesz się nad brzeg oceanu, posłuchasz śpiewu ptaków… a może uspokoi Cie biały szum, czyli dźwięki suszarki czy pralki. Znajdzie się coś również do medytacji i jogi!

W aplikacji znajduje się przewodnik po śnie ze wskazówkami na temat tego jak polepszyć jakość naszego snu. Jest zupełnie darmowa. Będzie mi miło, jeśli pobierzesz ją na swój telefon.

Śpij dobrze, Piękna!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.