Jak sypiają SUPERBOHATERKI? Poznajcie Weronikę
18.jpg

Zaczynamy cykl "Jak sypiają superbohaterki", w którym będziemy zaglądać do sypialni mądrych i ambitnych kobiet ;) Bo prawdziwe superbohaterki wiedzą, że nie ratuje się świata kosztem swojego snu, a noc istnieje po to, by zregenerować supermoce!

Jako pierwszą poznajcie Weronikę instagram: @dnska_dnska

Weronika w krótkim wywiadzie opowie Wam o  swoich supermocach i o tym, jak sen wpływa na jej życie. 

Moja supermoc to...
Wielozadaniowość! Jestem doktorem weterynarii, ale bywam też modelką. Możecie mnie zobaczyć w telewizji, gdzie wypowiadam się jako ekspert w programach popularno-naukowych oraz jako konsultant etyczny broniąc praw zwierząt. Jestem specjalistką stomatologii i chirurgii szczękowej psów i kotów- z powodzeniem zoperowałam niejednego pacjenta :) Zdobyłam również dyplom na studiach menedżerskich.

Uwielbiam..
Kulturę skandynawską (uczę się języka szwedzkiego), koncerty jazzowe.

Spotkasz mnie…
W pierwszym rzędzie podczas koncertu Stanisława Soyki.

Jestem...
Wrażliwa i niezależna.

Czy przestrzegasz 8-godzinnego snu?

Obecnie tak, ale nie zawsze tak było.  Muszę przyznać, że dawniej nie potrafiłam zadbać o zdrowy sen. Brak umiejętności odpoczywania był zawsze moim największym problemem - ciągle wyznaczałam sobie nowe zadania do realizacji, nie zawsze dbając o odpowiednią ilość czasu na regenerację.

Moja praca zawodowa wymaga ode mnie nieustannego podejmowania ważnych decyzji. Ciągłe napięcie i ogromna odpowiedzialność za życie i zdrowie pacjentów, bez chwili wytchnienia, skutkowały złym samopoczuciem na wielu płaszczyznach. Ciało i umysł zaczęły się buntować.

Dzisiaj wiem, że zachowanie stałego rytmu czuwania i snu to podstawa dobrego nastroju i funkcjonowania.

Dlaczego sen jest dla Ciebie ważny?

Sen traktuję jak lekarstwo. Wiem, że wpływa korzystnie nie tylko na kondycję skóry, ale i na moje samopoczucie - w czasie snu umysł porządkuje zgromadzone informacje, dając odprężenie. Dzięki temu po przebudzeniu czuję się lekko, mam chęć do działania i ze spokojem czekam na to, co przyniesie dzień.

Co robisz, by uzyskać zdrowy sen?

Prowadzę regularny tryb życia i jestem osobą aktywną fizycznie - ćwiczę na siłowni co drugi/trzeci dzień. Wstaję zwykle o tej samej porze, nawet w weekendy, spędzam dużo czasu na świeżym powietrzu (mam dwa adoptowane psy domagające się spacerów). Od kilku lat jestem wegetarianką. Unikam kofeiny, napojów energetyzujących i alkoholu, nie palę papierosów. Z posiłków wyeliminowałam również produkty wysokoprzetworzone. Spędzam dużo czasu w kuchni - gotuję wyznając zasadę, że jestem tym, co jem.

Staram się podchodzić do kwestii zdrowia w sposób holistyczny: zwracam uwagę na to co i jak jem, jak spędzam czas i w jaki sposób o sobie myślę :)

Czy masz wieczorne rytuały?

Przede wszystkim staram się maksymalnie wyciszyć. Przygotowuję do odpoczynku zarówno umysł i ciało, jak i otoczenie. Zaczynam od przewietrzenia mieszkania, często korzystam z aromaterapii - podczas kąpieli lub w postaci zapalonej świecy.

Poświęcam dłuższą chwilę na wieczorną pielęgnację - przygotowuję skórę na przyjęcie składników odżywczych i nocną odbudowę. Dokładnie ją oczyszczam i stosuję masaż twarzy, który koi i wycisza.

Czy miewasz kłopoty z bezsennością? 

Bardzo rzadko cierpię na bezsenność. Staram się kłaść zrelaksowana - jeśli tak nie jest, pomagam sobie słuchając ulubionej muzyki.

W łóżku staram się nie wykonywać żadnych czynności związanych z pracą. Nie zostawiam na ostatnią chwilę wykonania telefonu czy przeprowadzenia trudnej rozmowy. Polecam podobne podejście, gdyż często przez noc problemy rozwiązują się same :)

Jak zachęciłabyś inne kobiety do zwrócenia uwagi na zdrowy sen?

Przyznam, że często jestem pytana, jak udaje mi się zachować piękny wygląd cery. Skóra to moja wizytówka. Kiedy jestem szczęśliwa, można to ze mnie wyczytać jednym spojrzeniem. Pozytywne nastawienie do świata i zdrowy sen to najlepsza recepta, by czuć się dobrze samemu ze sobą, niezależnie od obowiązującego kanonu piękna.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.