Jakie grzechy popełniamy w sypialni?
8.jpg

POZNAJ GRZECHY POPEŁNIANE W SYPIALNI

Sypialnia w każdym domu powinna być pomieszczeniem niemal świętym. Pełni ona rolę świątyni snu. Powinna być najbardziej intymnym pomieszczeniem w domu. Sypialnia ma nam się kojarzyć wyłącznie ze snem, wypoczynkiem i seksem. Dlatego w sypialni nie powinniśmy robić kilku rzeczy. Jakich? Przeczytaj poniżej.Oglądanie telewizji w łóżku


Długie oglądanie telewizji utrudnia zasypianie. Ma to związek ze światłem, które dociera do soczewki oka i powoduje obniżenie wydzielanie się hormonu snu – melatoniny, czyli substancji, która odpowiada za regulację cyklu dobowego. Z tego własnie powodu czasami budzimy się w nocy i nie możemy zasnąć. Dodatkowo telewizor w sypialni sprawia, że zaczynamy to miejsce
kojarzyć ze stanem czuwania, a nie z wypoczynkiem.


Zasypianie z telefonem


Wyświetlacze smartfonów emitują niebieskie fale świetlne, które zaburzają wydzielanie przez organizm melatoniny .Naturalnym sygnałem dla organizmu do wydzielania melatoniny jest pora kiedy robi się ciemno. Zdaniem naukowców proces wydzielania melatoniny hamowany jest nawet o 20%, w efekcie czego mamy problem z zaśnięciem i często wybudzamy się ze snu. 


Zabieranie pracy do łózka

Oddzielenie przestrzeni życiowej i roboczej to podstawowa zasada
higieny snu. Sypialnia powinna być świątynią snu i musi kojarzyć się z relaksem, snem, odpoczynkiem i seksem. Nigdy, ale to przenigdy nie zabieraj do łóżka papierków z pracy, segregatorów i komputera.


Rozmowy o ważnych sprawach


Przed zaśnięciem nigdy, ale to nigdy nie poruszaj takich tematów jak rachunki, kredyty, pieniądze i plany na przyszłość. Są to tematy, które często wywołują w nas złe emocje i nie pozwalają spokojnie zasnąć. Jak masz o tym rozmawiać, lepiej nie mów nic i przytul się :) .


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.